Гіпсове чудо України

4 червня 2018

Україна славиться чудесами світового масштабу.

У даній статті ми розглянемо гіпсове чудо України під назвою печера Оптимістична.
Судячи з назви туди ходять тільки оптимісти. Але це помилка.
Оптимістична печера-найдовша в Європі.
Вона-має довжину близько 240 кілометрів гіпсових ходів.
У даній печері організовуються екскурсійні подорожі, де присутній незабутній екстрим для шукачів пригод.
Вона також є другою за довжиною в світі після американської печери Флінт-Рідж яку по-іншому називають Мамонтової печерою.
Оптимістична печера складається з неймовірно красивих ходів, галерей, залів і немислимих кристалів. Картографувати довжина її численних і хвилястих ходів.
Особливо вражає після важкого шляху Заозерний край - зал підземної краси, схожий на музей, де сяють величезні за розмірами кристали, а на стінах неймовірні природні малюнки.

Печера нині є добре обладнаний туристичний об'єкт. Прогулянка по Оптимістична печері принесе масу задоволення і багато вражень.
Гра світла, води і гіпсу створила таке унікальне твір мистецтва. Оптимістичну печеру відкрили в 1966 році, хоча безліч її ходів дотепер недосліджені, а якщо точніше то приблизно на 90 відсотків. На сьогоднішній день ми знаємо десять районів печери, з'єднаних ходами. Особливу красу дарує їй наявність найкрасивіших озер з кришталево чистою водою. Стіни всієї гіпсовими квітами нагадують форму трояндочок.

Дана печера викликає захоплення у дослідників, вчених, туристів.
Ця дивовижна гіпсова печера заслужено перебуває в Книзі рекордів Гінесса. Також являє собою величезну територію з масою зразків рідкісних і стародавніх печерних утворень: величезні кристали, химерні геліктити, їжачки і троянди з кристалічного гіпсу. Особливо великий інтерес становлять не так давно відкриті кальцитові геліктити. Вони вважаються утвореннями, унікальними і рідкісними для гіпсових печер. Цінність даних білих, жовтих, рожевих творів мистецтва загадкової структури, що нагадує морські анемони і корали.

Як утворилося гіпсове чудо України
«Оптимістична» печера внесена в список чудес. Вона, як свідчать різні джерела сформувалася через розчинення підземними водами гіпсів неогенового періоду приблизно 14 мільйонів років тому.

Як кажуть мандрівники: «Те, що вона приховує, варто того, щоб дістатися туди».

Популярная продукция